SZABLA KILIŃSKIEGO

 

23.06.2009r.

Wyróżnienie najwyższą honorową odznaką w rzemiośle

„SZABLA KILIŃSKIEGO”

 

Pan Henryk Kołakowski dnia 23 czerwca 2009r. podczas Walnego Zgromadzenia Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku został wyróżniony najwyższą honorową odznaką w rzemiośle „Szabla Kilińskiego”. Nadana przez Kapitułę Związku Rzemiosła Polskiego za usługi w toku wieloletniego, czynnego uprawiania rzemiosła położył szczegółem zasługi dla jego rozwoju, a w szczególności za zaangażowanie i wieloletnią ofiarną działalność w organach statutowych organizacji rzemiosła oraz aktywną pracę w organach samorządowych. Pełnił dwudziestoletnią funkcję w-ce Prezesa Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białystoku i Starszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Giżycku w latach 1980-2007. Uroczystego aktu dekoracji dokonał upoważniony przez Kapitułę Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białystoku – Pan Zbigniew Jan Lenart.

2014r.

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w warszawie, 24 czerwca odbył się Kongres Rzemiosła Polskiego. W Pałacu Chodkiewiczów spotkali się delegaci środowiska rzemiosła i przedsiębiorczości z całego kraju, aby podsumować działania organizacji i nakreślić plan przedsięwzięć na kolejny rok.

Przed częścią roboczą nastąpiło uroczyste wręczenie zasłużonym przedsiębiorcom, działaczom na rzecz środowiska rzemiosła, najwyższego odznaczenia rzemieślniczego ” Szabli J. Kilińskiego”.

Wśród wyróżnionych:

Roman Adamczuk

Cech Giżycko- Izba Rzemieślnicza i Przedsiębiorczości w Białymstoku

2016r.

14 października odbyła się uroczystość jubileuszowa 70-lecia Cechu oraz Dnia Edukacji Narodowej i była przygotowana wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych w Giżycku

Za wybitne zasługi dla rzemiosła najwyższym wyróżnieniem honorowym w rzemiośle nadanym przez Kapitułę Związku Rzemiosła Polskiego „SZABLĄ KILIŃSKIEGO” została odznaczona – Dyrektor Biura Cechu – Halina Poboża